Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Mcdonald’s bez Heinza

Największa sprzedająca sieć hamburgerów – Mcdonald’s, która ma już ponad 30 tysięcy placówek na całym świecie rozwiązała umowę współpracy z Heinzem. Ta współpraca była znana na całym świecie.

Firmy współpracowały ze sobą już od 40 lat i nic nie wskazywało na to, że może się to zmienić. Jednak Mcdonald’s zerwał umowę z Heinzem, ponieważ zmienił się zarząd tej drugiej spółki. Nowym szefem stał się bowiem były prezes Burger Kinga – Bernardo Hees. Wszystko przez to, że właścicielami stali się Brazylijczycy, którzy mają kontrolę właśnie nad Burger Kingiem. Mcdonald’s nie może sobie pozwolić na taką sytuację.

Te zmiany najmniej odczują Stany Zjednoczone, ponieważ ketchup Heinz używany był tylko w dwóch miastach. Jednak w naszym kraju obecny jest we wszystkich restauracjach Mcdonald’s.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...