Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Leasing

Transakcje leasingowe są obecnie istotnym instrumentem rynku kapitałowego, na którym przeprowadzane są transakcje handlowe walorów będących nośnikami długookresowego kredytowania. Zastępuje one klasyczne sposoby dotowania działalności gospodarczej firm pieniężnym kapitałem obcym poprzez stosowanie fizycznych składników tego kapitału. Stronami umów leasingowych są firm specjalizujące się w działalności leasingowej (sprzedawcy lub wytwórcy tych aktywów, banki inwestycyjne, agencje ubezpieczeniowe itp.) oraz użytkownicy. Przedmiotem umowy leasingowej mogą być różnorodne aktywa trwałe, a zwłaszcza posiadłości i ruchomości, jak również prerogatywy majątkowe – licencje, patenty, know-how itp. Powinniśmy więc stwierdzić, że z ekonomicznego punktu widzenia leasing jest kredytem rzeczowym, polegającym na umożliwieniu jednostce gospodarczej korzystania z budynków, sprzętu, urządzeń, licencji itp. aktywów trwałych za stosowną opłatą. Działalność finansującego jest w tym sensie taka sama, jak banku sprzedającego swoje produkty, a korzystający – użytkownik jest takim samym kredytobiorcą, jak każdy klient banku.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...