Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Kredyt kupiecki

W warunkach gospodarki rynkowej najczęściej tworzonymi przez firmy towarami handluje się na warunkami kredytowymi. Relacje kredytowe między przedsiębiorstwami nabierają znaczenia. Funkcjonowanie różnych niewielkich przedsiębiorstw zależy od dyspozycyjności kredytu kupieckiego. Kredyt kupiecki jest „samoregulującym się” źródłem finansowania. W polskiej gospodarce szeroko jest rozpowszechnione wykorzystywanie kredytu kupieckiego, używa go ponad trzy czwarte przedsiębiorstw. Wyraźne różnice w wykorzystywaniu kredytu kupieckiego wywołują takie czynniki, jak charakter i branża działalności gospodarczej. Najwięcej przedsiębiorstw zarówno dostarczających, jak i używających kredytów kupieckich to przedsiębiorstwo handlowe, szczególnie handlu hurtowego. Kredyt kupiecki może być wykorzystany podwójnie, gdy dzięki zakupom na kredyt można sprzedawać na kredyt własnym odbiorcom. Celem kredytu kupieckiego jest w głównej mierze trwanie przedsiębiorstwa, podtrzymanie jego płynności finansowej oraz utrwalenie pozycji rynkowej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...