Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Kosztowne wycinki

Bardzo wysokie kary czekają na tych, którzy będą ścinać drzewa, czy nawet małe krzewy. Trzeba je liczyć nawet w setkach tysięcy.

Każdy, kto chce wyciąć drzewo, niezależnie od tego czy jest ono zdrowe, czy też nie, musi się zawsze ubiegać o pozwolenie. Aby taką zgodę uzyskać trzeba wypełniony wniosek złożyć w urzędzie miasta lub gminy. W takim wniosku muszą się znaleźć dane obwodu pnia, gatunek drzewa oraz tytuł prawny do nieruchomości na której znajduje się drzewo. Ważne jest również umotywowanie swojej decyzji o wycince. W ustawie o ochronie środowiska jest zapisanych tylko kilka sytuacji, kiedy nie trzeba się ubiegać o zgodę. Dotyczy to drzew owocowych, które nie znajdują się na terenie parku narodowego czy rezerwatu przyrody, a także dziw, które mają nie więcej niż 10 lat.

Tak więc jeżeli ktokolwiek chce wycinać drzewo to musi się trochę nad tym namęczyć. Nie jest to tylko kłopot fizyczny, ale przede wszystkim papierkowy. Jednak warto się do tego dostosować, bo kary są w wysokości nawet od 100 do 150 tysięcy złoty.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...