Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Kosztowne transakcje

W większości bankach wpłacając gotówkę na konto firmowe trzeba słono zapłacić za prowizję od transakcji. Niektóre banki mają możliwości wpłaty pieniędzy bez dodatkowych kosztów, jednak trzeba spełniać pewne kryteria. Można również zastosować inne sposoby, by nie płacić prowizji.

Najlepszym sposobem na uniknięcie dodatkowych kosztów jest wykonywanie transakcji przez Internet. Jednak jest to bardzo uciążliwe dla przedsiębiorców, którzy muszą każdego dnia obracają gotówką i muszą wpłacać swój utarg do banku. Darmowe wpłaty gotówki na konto firmowe są dostępne tylko w kliku bankach. Jednak w każdym trzeba spełnić jakiś warunek. W BGŻ i Millenium można wpłacić za darmo tylko do kasy bankowej na Konto Biznes Lider. W BOŚ bezpłatna jest tylko pierwsza wpłata, a w Pekao SA, Raffeisen oraz ING wpłaty darmowe tylko przez wpłatomaty. W Idea Banku można za 9 złoty wpłacać ile się chce gotówki przez miesiąc czasu.

Niestety wpłaty gotówki w bankach na konta firmowe dużo kosztują, warto więc pomyśleć o innych sposobach wpłat, dzięki którym można w kieszeni zatrzymać od kilkunastu do kilkuset złoty.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...