Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Koniec korupcji

Centralne Biuro Antykorupcyjne w końcu zatrzymało 18 osób, które są podejrzewane o korupcję na szeroką skalę. Wśród zatrzymanych znalazł się wiceprezes Głównego Urzędu Statystycznego Krzysztof K.

Głównym śledztwem jest ustawianie przetargów w sprawach teleinformatycznych. Dokładniej chodzi o zakupy sprzętu i usług teleinformatycznych oraz przyjmowaniu korzyści majątkowych. CBA przeszukało już 48 miejsc, w tym mieszkanie wiceministra MSW. Dzięki temu oprócz zatrzymanego Krzysztofa K., CBA zatrzymało jeszcze pracowników Centrum Informatyki Statystycznej oraz Naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych w MSWiA. 15 pozostałych zatrzymanych to przedstawiciele firm informatycznych.

Przestępstwa trwały już od 2011 roku, kiedy to CBA zatrzymało siedem osób. Wśród nich był Andrzej M. – dyrektor CPI MSWiA. W tym roku prokuratora przedstawiła zarzuty 17 podejrzanym osobom. Co ciekawe, wszelkie przekręty prowadzone przez te osoby przekraczają łącznie kwotę 1,5 miliarda złoty.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...