Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Kłopoty podbramkowe

Ciągle mówi się o tym, że mamy w Polsce coraz więcej autostrad. Niestety nie oznacza to komfortu. Płaci się coraz więcej za przejazdy, a i tak drogi wyglądają jak reszta dróg.

Najgorsze jest to, że Ministerstwo Transportu nie czuje potrzeby zmieniania tego stanu. Przed i po każdym dłuższym weekendzie, kierowcy muszą stać w kilku kilometrowych korkach na autostradzie A4 z Opola do Wrocławia, żeby zapłacić za przejazd. Ta sama autostrada, tylko w drugą stronę również jest notorycznie blokowana. Nawet z godzinę można stać przy wyjeździe pod lotniskiem w Balicach. Kolejnymi przykładami są autostrada A1 prowadząca nad morze Bałtyckie, czy A2 z Berlina do Warszawy. Problem tkwi w bramkach poboru opłat. Nie są one w stanie obsługiwać tylu kierowców.

Warto więc byłoby wprowadzić jakiś inny sposób kasowania kierowców za przejazdy. Propozycji jest kilka. Chociażby system viatoll czy winety. Niestety rząd się tym w ogóle nie przejmuje.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...