Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Kara za kary

ECO-VITAL to poznańska firma, która sprzedaje kołdry, naczynia oraz przyrządy do masażu. Robiła to również poza siedzibą sklepu, jednak nie przestrzegała przepisów sprzedaży.

Firma na swoich pokazach, sprzedawała wyżej wymieniony towar. Klienci, którzy zakupili towar na pokazie miała 10 dni na przemyślenie tego zakupu, a sama firma miała obowiązek dać im specjalny formularz przystosowany do tego. Niestety ECO-VITAL nie przestrzegał tych przepisów. Jednak, niektórzy klienci wiedzieli o przysługującym im prawie, ale chcąc oddać im towar, musieli płacić karę w wysokości 500 zł. oraz sami dostarczyć produkt do siedziby firmy. Kolejnym nagięciem prawa przez firmę ECO-VITAL to zamiast 14 dni, aż 21 na rozstrzygnięcie reklamacji.

UOKiK stwierdził, że takie działania przedsiębiorstwa ECO-VITAL są niezgodne z prawem nałożył na nie karę w wysokości 200 tysięcy złotych. Firma natychmiast zrezygnowała z prowadzonych u siebie zasad sprzedaży i wysłała do sądu odwołanie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...