Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Kapitał udziałowy

Kapitał udziałowy ujmuje stan ewidencyjny tego kapitału i w związku z tym w określonych sytuacjach może być powiększany i pomniejszany. Kapitał udziałowy tworzony jest i zwiększany z udziałów w postaci gotówki, z udziałów wnoszonych w postaci aportów, z dopłat do udziałów danych na wzrost majątku udziałowego, z zysku do podziału na spłacenie wycofanych udziałów, z modyfikacji majątku akcyjnego w majątek udziałowy, z przejęcia udziałów przez innych partnerów oraz z podwyższenia kapitału i wzięcia nowych wkładów na zasadach umowy spółki i przez jej zmianę. Zmniejszenie funduszu udziałowego w spółce może się wiązać z pokryciem straty netto, gdy przewyższa ona sumę funduszów zapasowego i dodatkowego do wysokości 50% funduszu udziałowego. Kiedy strata przekroczy tę wysokość, konieczna jest w tej sprawie uchwała zgromadzenia partnerów i musi ona dotyczyć także późniejszego funkcjonowania firmy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...