Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Kapitał akcyjny

Zasady funkcjonowania kapitału akcyjnego znajdują się w regulaminie , mieszczą je przepisy ustawy danej spółki oraz uchwały partnerów i decyzje uprawnionych do tego władzy spółki. Kapitał akcyjny tworzony jest z: akcji opłaconych gotówką, akcji pokrytych aportami, akcji zadeklarowanych do wpłat ratalnych, akcji do zbycia, dochodu do podziału na pokrycie umorzenia akcji, podwyższenia majątku, emitowania nowych akcji lub zwiększenia wartości akcji, przekształcenia majątku udziałowego w majątek akcyjny, modyfikacji własności akcji imiennych. Zmniejszenia majątku akcyjnego mogą nastąpić w zakresie, który planuje kodeks handlowy i dotyczą: pokrycia strat netto większych niż majątku zapasowego i rezerwowego, w wysokości do 1/3 majątku akcyjnego. W przypadku gdy strata jest wyższa, wymagana jest uchwała zgromadzenia partnerów. Uchwała ta musi również dotyczyć sprawy późniejszego funkcjonowania spółki; wycofania akcji bez obniżania kapitału.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...