Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Internetowe zakupy

Od jakiegoś czasu trwa wymiana zdań pomiędzy ludźmi kupującymi w tradycyjny sposób, a tymi, którzy zamawiają tylko przez Internet. Do tej drugiej grupy należą osoby, które lubią ryzykować.

Wszystko przez to, że bardzo duża ilość osób, które zamawiają przez internet, nie dostają tego co chcieli. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów mówi głośno o tym, że wyniki przeprowadzonego przez nich raportu są zatrważające. Wynika bowiem z niego, że co trzecia zamawiająca osoba dostaje inny produkt, a co piąta nie dostaje go wcale. Większość firm internetowych nie informuje klientów o przysługującym im prawom do zwrotu towaru w ciągu 10 dni. Dlatego też osoby kupujące w sieci nie są świadome praw. Jeśli nie usłyszy takiej informacji, to wtedy kupujący ma nie 10 dnia, ale trzy miesiące czasu na zastanowienie się nad zwrotem towaru.

Warto więc zapoznać się z przysługującymi konsumentowi prawami, by być zadowolonym z przeprowadzonej transakcji. Można również kupować tradycyjnie, nie narażając się na konsekwencje.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...