Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Internetowe przekręty

Jeżeli szukasz pracy przez Internet powinnaś być bardzo uważną. Wszystko za sprawą podających się za kogoś innego ludzi, w celu próby wyłudzenia od niewinnych osób ich poufne dane. Warto więc się mieć na baczności.

Takie działania nazywają się phishingiem, a Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przyznaje, że takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Wielu przestępców podszywa się pod banki i wysyła do niewinnych ludzi maila z prośbą o podanie login i hasła dostępu do konta. Ale co to ma wspólnego z poszukiwaniami pracy? Otóż przestępcy podszywają się pod pracodawców i dostają wszelkie dane osoby rekrutowanej. Później proszą o przesłanie przelewu na kwotę 1 złoty i wtedy mają już kompletne dane.

Warto więc być ostrożnym i nie podawać innym ludziom swoich danych. Kiedy przyjdzie list o zaciągniętym kredycie, nie warto do ignorować, tylko od razu wyjaśnić. Ponieważ stajesz się dłużnikiem banku, a co gorsza jeśli ktoś założy na Twoje dane konto bankowe, mogą być transferowane przez nie np. środki z przestępstw.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...