Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości. Szybka pożyczka na wakacje

Internetowe przekręty

Jeżeli szukasz pracy przez Internet powinnaś być bardzo uważną. Wszystko za sprawą podających się za kogoś innego ludzi, w celu próby wyłudzenia od niewinnych osób ich poufne dane. Warto więc się mieć na baczności.

Takie działania nazywają się phishingiem, a Urząd Komisji Nadzoru Finansowego przyznaje, że takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Wielu przestępców podszywa się pod banki i wysyła do niewinnych ludzi maila z prośbą o podanie login i hasła dostępu do konta. Ale co to ma wspólnego z poszukiwaniami pracy? Otóż przestępcy podszywają się pod pracodawców i dostają wszelkie dane osoby rekrutowanej. Później proszą o przesłanie przelewu na kwotę 1 złoty i wtedy mają już kompletne dane.

Warto więc być ostrożnym i nie podawać innym ludziom swoich danych. Kiedy przyjdzie list o zaciągniętym kredycie, nie warto do ignorować, tylko od razu wyjaśnić. Ponieważ stajesz się dłużnikiem banku, a co gorsza jeśli ktoś założy na Twoje dane konto bankowe, mogą być transferowane przez nie np. środki z przestępstw.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...