Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Internetowa poczta

Poczta Polska również się rozwija. W ostatnim czasie wprowadziła w życie stronę Envelo, który daję możliwość kupienia znaczków czy wysłania listów za pomocą Internetu. W późniejszy czasie będzie również możliwość wysyłania kartek pocztowych.

Klienci Poczty Polskiej mogą w Internecie zakupić różne znaczki w zależności od wagi przesyłki. Ceny są standardowe, takie same jak na pocztach. 1,60 złoty za zwykły list, 2,35złoty za przesyłkę od 350 – 1000 gram itd. Nadawca może sam sobie wybrać grafikę na znaczku. Istnieje również możliwość napisania listu, który zostanie później wydrukowany na poczcie i wysłany do adresata w formie papierowej.

Poczta Polska chce również na początku 2014 roku wprowadzić w życie możliwość odbierania i wysyłania e-faktur. Czy takie działania pomogą, czy wręcz przeciwnie zaszkodzą tradycyjnemu wysyłaniu listów?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...