Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Import i eksport

Główny Urząd Statystyczny podał, że w trzecim kwartale 2013 roku wartość towarów i usług zakupionych przez obcokrajowców wzrosła do roku poprzedniego o prawie 23 procent.

Okazuje się, że obcokrajowcy zakupują w naszym kraju bardzo chętnie zarówno towary, jak i usługi. Dzięki temu sprzedaż ta wzrasta z roku na rok coraz szybciej. W trzecim kwartale obecnego roku obcokrajowcy kupili w Polsce towary i usług o wartości 2.201,2 milionów złoty. Jest to o prawie 23 procent więcej niż w roku 2012. Średni wydatek obcokrajowca w naszym kraju kształtuje się na poziomie 635 złoty. Natomiast wydatki polaków w 2013 roku to 187,8 milionów złoty. Jest to o prawie 2 procent mniej, niż w roku poprzednim. Średni wydatek Polaka wynosi 229 złoty.

Najczęściej kupowanymi przez cudzoziemców towarami były przede wszystkim materiały budowlane, sprzęt RTV i AGD, odzież czy obuwie (86%) oraz żywność (14%). Z produktów żywnościowych najchętniej kupowane było mięso i wyroby mięsne.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...