Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Idziemy do przodu

Okazuje się, że nasza gospodarka mocno przyśpiesza. Takie dane podaje Główny Urząd Statystyczny, który spodziewał się wzrostu PKB w trzecim kwartale roku 2013 od 1,6 do maksymalnie do 1,8 procenta. Jednak Produkt Krajowy Brutto wzrósł o 1,9 procent.

Dzięki takim wynikom, możemy odetchnąć z ulgą, mówiąc, że dołek koniektury jest już za nami. 1,9 procent wzrostu PKB zdecydowanie polepszy wizerunek naszej gospodarki. Zapewne duży wpływ na taki wynik ma zwiększenie się konsumpcji i przyspieszenie popytu wewnętrznego w naszym kraju. Można więc spokojnie inwestować, bo GUS twierdzi, że pierwszy kwartał 2014 roku będzie równie dobry, a może i nawet lepszy, niż obecnie. Wszystko dla tego, że potencjał wzrostu jest bardzo duży. GUS liczy, że po pierwszym kwartale PKB będzie miał ponad 2 procent wzrostu.

Nie można jednak być w stu procentach tego pewnym, gdyż wszystko zależy od sytuacji w strefie Euro. Jeżeli tam się wydarzy coś złego, to PKB zamiast iść w górę, może iść w dół.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...