Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Groszowy problem

Problem groszy nadal się pojawia, a z całej tej sytuacji dobrego wyjścia nie ma. Zarówno dalsza produkcja nie jest opłacalna, jak i likwidacja groszy z obiegu.

Pozbycie się groszy z obiegu uprościłoby życie chyba każdemu. Zarówno kasjerce, która po raz kolejny nie ma jak wydać groszy, jak i samym sklepom, czy też bankom. Bo przecież przewożenie i przechowywanie tego bilonu też trochę kosztuje. Wiele monet jednak ginie. Ludzie wolą pieniądze zostawiać w domu w pudełkach, niż nosić je przy sobie. Usunięcie monet z obiegu nie jest po prostu opłacalne. Czesi za usunięcie najdrobniejszych monet musi zapłacić ponad 50 milionów złoty. U nas wyszło by to jeszcze drożej. Usuniecie 1, 2 i 5-cio groszówek w Polsce mogło by kosztować nawet 150 milionów złoty.

Nasze państwo traci dużo przy produkowaniu tych monet, jednak straciłoby jeszcze więcej przy wycofaniu ich z obrotu. Gorsze, które są w obiegu, warte są około 180 milionów złoty, a ile z nich trafiłoby z powrotem do banków?

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...