Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Gospodarka środkami pieniężnymi

Bardzo istotnymi składnikami majątku obrotowego jest gotówka i krótkookresowe papiery wartościowe. Dzięki nim firma jest wypłacalna oraz rzetelna finansowo wobec dawców funduszy. Aby zrealizować ten cel, przedsiębiorstwo musi w aktualnym administrowaniu środkami pieniężnymi prowadzić do: wzrostu elastyczności wpływami gotówkowymi przez skracanie czasu ich przepływu, regulowania należności na czas, ale bez prześcigania w stosunku do ostatniej daty płatności, rozmieszczania czasowych nadwyżek środków pieniężnych w sposób umożliwiający stosownych korzyści, zdobycia najbardziej atrakcyjnych źródeł finansowania przejściowych niedoborów gotówki. J. M. Keynes wyjaśnił, że przedsiębiorstwo utrzymuje gotówkę, kierując się trzema podstawowymi czynnikami: transakcyjnym, ostrożności oraz badawczym. Motyw transakcyjny występuje z powodu różnic w czasie pomiędzy dochodami przedsiębiorstwa najczęściej wynikającymi ze sprzedaży i wydatkami ponoszonymi z racji następujących zobowiązań: zakupy, podatki, wynagrodzenia itp. Przyczyna ostrożnościowa istnieje z powodu nieplanowanego wydatku pieniężnego lub braku wpływu gotówki. Powód spekulacyjny (badawczy) występuje w sytuacji optymalnych okazji zainwestowania pieniędzy w krótkookresowe papiery wartościowe.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...