Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Franszyza

Franszyza jest umową cywilnoprawną, na podstawie której, franszyzodawca, za ustaloną odpłatnością, przekazuje franszyzobiorcy prawa do prowadzenia firmy pod jego marką. Jednocześnie ma obowiązek otoczyć franszyzobiorcę opieką i pomocą w prowadzeniu tej działalności w sposób zorganizowany i funkcjonujący w jego firmie macierzystej. Pomoc ta polega przede wszystkim na: przeprowadzeniu szkoleń franszyzobiorcy i jego pracowników, konsultacjach i doradztwie w prowadzeniu działalności objętej franszyzą, kontrolowaniu przebiegu przedsięwzięcia objętego umową franszyzy, promowaniu i reklamowaniu działalności powiązanej z marką franszyzodawcy, ciągłym doskonaleniu działalności prowadzonej pod firmową marką oraz wspieraniu franszyzobiorcy w organizowaniu sieci zakupów i sprzedaży na lokalnym rynku. Franszyza jest obecnie bardzo popularną formą partnerstwa ekonomicznego przedsiębiorstw; w warunkach globalizacji rynków i dużej konkurencji jest to dogodna forma prowadzenia działalności przez franszyzobiorcę, ponieważ może liczyć on na pomoc przy zakładaniu i prowadzenia przedsiębiorstwa.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...