Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Fatalny błąd

Rząd popełnił ogromny błąd, który może wszystkich wiele kosztować. Przez zakazanie OFE inwestowania w obligacje skarbowe, może zabraknąć pieniędzy na budowę dróg w okresie 2014-2020.

Jak się okazuje znacząca część emitowanych obligacji infrastrukturalnych, obejmowało OFE. W drugim kwartale 2013 roku prawie 18 miliardów złoty z 24,6 miliardów złoty obejmowały obligacje OFE. Jest to aż 73 procent. Jeżeli rząd zakaże nabywania przez OFE kupowania obligacji, może to zaburzyć działania planowanych inwestycji na lata 2014-2020. Ministerstwo Transportu mówi o tym otwarcie i proponuje, by rząd ograniczył tylko zakup przez OFE obligacji Skarbu Państwa.

Resort pracy chce wprowadzić zakaz emisji i pokazywania reklam przez OFE. Przyszli emeryci do 1 kwietnia 2014 roku mają się zdecydować czy chcę, aby 2,92 procent ich pensji nadal trafiło do OFE, czy też do ZUS.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...