Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Fałszywe papiery

Zakład opiekuńczo – leczniczy „droga życia” w Smoligowie fałszował dokumentację pacjentów tylko po to, żeby wyłudzić pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. Udawało im się to bardzo dobrze, dzięki czemu ugrali na swoją korzyść aż 12 milionów złoty.

W prywatnym domu opieki przebywało ponad 100 osób chorych psychicznie, które wymagały stałej opieki. NFZ płacił za opiekę nad nimi w zależności od stanu upośledzenia tych osób. Najgorsze w tym wszystkim było to, że lekarze dawali pacjentom środki uspakajające, żeby nie mieli oni siły chodzi podczas wizyt NFZ. Ważne jest również to, że prezes placówki zawsze był uprzedzany o wizytach kontrolnych i cały personel miał czas na przygotowanie pacjentów do nich.

Policja zatrzymała już 23 pracowników placówki, w tym dyrektora, trzech lekarzy i reszta to były pielęgniarki. Sam szef zakładu wyłudzone pieniądze inwestował w nieruchomości oraz konta oszczędnościowe. Straty skarbu państwa szacuje się na około 20 milionów złoty.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...