Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Emerytury

W naszym kraju Rząd wprowadził emerytalny system Kanadyjski. Niestety będzie on tylko dotyczył wybranych osób. Nasz system emerytalny jest podobny do Kanadyjskiego, lecz konstrukcja pewnych filarów jest całkowicie inna.

Pierwszą różnicą jest emerytura obywatelska. W Kanadzie każdy kto przeżyje 40 rok życia dostaje emeryturę w całej wysokości. Dostają ją nawet osoby, które nigdy w życiu nie pracowały, a jedynymi, którzy jej nie dostają to są najbogatsi ludzie w kraju. Jednak każdy musi pracować, by przeżyć. Tą prawdziwą emeryturę każdy dostaje w zależności od swojej aktywności zawodowej, a do tego na emeryturę może przejść kiedy zechce. Wiek emerytalny w Kanadzie to 65 lat, każdy może przejść na nią wcześniej, bądź później o maksymalnie 5 lat. Kolejnymi różnicami jest fundusz analogiczny oraz składka emerytalna. W Kanadzie jest to niecałe 5 procent pensji, a w naszym kraju prawie 20 procent.

Gdyby wprowadzić taki system w Polsce, to sytuacja zmieniłaby się diametralnie. Tym bardziej, że niektóre osoby w naszym kraju już korzysta z tego systemu. Niestety są to tylko wybrane grupy.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...