Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Elektroniczna portmonetka

Kluczowym założeniem funkcjonowania elektronicznej portmonetki jest umożliwienie jej właścicielom posługiwania się narzędziem płatności bezgotówkowych poprzez korzystanie ze zdolności nabywczej pieniądza przechowywanego nie na rachunku bankowym, ale w ramach procesora, czyli mówiąc kolokwialnie w portfelu użytkownika. Podczas stosowania pieniądza elektronicznego w procesie dokonywania płatności w placówkach handlu detalicznego, klient nie rozpoczyna procesu przepływu środków pieniężnych z własnego rachunku bankowego na rachunek akceptanta karty. W przeciwieństwie do klasycznej karty płatniczej, pieniądz elektroniczny służy jako narzędzie wymiany wartości, gdyż następuje jego fizyczny przepływ z karty mikroprocesorowej do terminala należącego do sprzedawcy. Warunkiem wykonania transakcji jest zaakceptowanie kwoty operacji przez klienta poprzez naciśnięcie właściciela przycisku na terminalu lub wpisaniu kodu PIN. Przy płatnościach za pomocą elektronicznej portmonetki transakcja jest sfinalizowana zaraz po wykonaniu płatności. W chwili wyczerpania się środków w elektronicznej portmonetce jej zawartość można doładować do żądanej przez klienta kwoty w ramach prawnie określonego maksymalnego limitu w specjalnie przystosowanych w tym celu bankomatach.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...