Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Dzieci pomogą

Już zanim dziecko pojawi się na świecie, trzeba wydawać pieniądze na jego utrzymanie. Gdy potomek jest coraz większy, to te koszta idą coraz bardziej w górę. Warto jednak wiedzieć co można zyskać, kiedy dziecko jest w wieku szkolnym.

Rodzice średnio na utrzymanie dziecka, które uczęszcza do szkoły średniej muszą wydać około tysiąca złoty. Każdy uczeń chce być najlepszy w szkole, więc tutaj kurs angielskiego, tutaj karate, a to wszystko kosztuje. Idąc jednak dalej, to bycie studentem dopiero dużo kosztuje rodziców. Warto więc popatrzeć do prawa i skorzystać z przysługujących ulg. Jeżeli rodzice mają tylko jedynaka i nie zarabiają więcej niż 9300 złoty miesięcznie mogą sobie odliczyć 1112,04 złoty rocznie. Tak też jest mając dwójkę dzieciaków. Przy trójce potomków kwota wzrasta do 1669 złoty za osobę. Przy większej ilości dzieci, za każde rodzice mogą odliczyć sobie dodatkowe 185,34 złote.

Nie jest to jedyna możliwość. Jeśli dochód na osobę nie przekracza 539 złoty, to można starać się o zasiłek. Mając dziecko do 4 roku życia dostać można 77 złoty, powyżej 5 roku nawet 106 złoty, a na dziecko w przedziale od 18 do 24 roku życia 115 złoty. Warto więc przemyśleć te kwestie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...