Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Działkowe problemy

25 listopada wejdą w życie trzy nowe uchwały dotyczących osób, które posiadają grunty. Naczelny Sąd Administracyjny wprowadza uchwałę dotyczącą opłat adiacenckich, rocznych oraz zmiany przeznaczania gruntów rolnych na budowlane.

Wszystko przez sprawy, które Naczelny Sąd Administracyjny rozpatrywał. Pierwsza uchwała dotycząca opłat adiacenckich wprowadzona została przez to, że działka pewnej kobiety została podzielona, a wartość gruntów poszła w górę. Taka opłata polega na uiszczeniu pewnej kwoty, ustalanej przez wójta za scalenie lub podzielenie gruntów. Jednak nie może wynosić więcej niż 30 procent. Druga sprawa dotyczyła mężczyzny, któremu prezydent Warszawy podniósł opłatę roczną za użytkowanie wieczyste. Trzeci przypadek dotyczy zmianę działek rolniczych na budowlane. Gdy wójt chciał, żeby minister rolnictwa i rozwoju wsi się na to zgodził, usłyszał decyzję odwrotną.

Niestety w wielu takich sytuacja zwykli ludzie nie mają większych szans na ich wygranie w sądach. Jednak zawsze jest jakaś nadzieja i warto próbować.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...