Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Działalność w gospodarce zwyczajowej

Działalność zwyczajowa, zwana również tradycyjną, polega na osiąganiu określonych przez tradycję celów za pomocą ustalonych środków bez rozumowego analizowania celów i środków. Cele są określone przez obyczaj i moralność, aprobowane przez religię. Środki do realizowania tych celów wyznacza zbiorowego doświadczenie. Ono sprowadza te środki, ocenia ich skuteczność w praktyce i odrzuca nieskuteczne wśród nich. Jest to metoda prób i błędów. Zmiany celów i środków następują więc bardzo wolno. Działalnością zwyczajową charakteryzowała się gospodarka nastawiona na bezpośrednie spełnianie potrzeb. Spotykamy się z nią również dzisiaj w społeczeństwach o niskim stopniu rozwoju, kierujących się regułą wzajemności (czyli. potlacz). Tradycje gospodarcze pełnią kluczową rolę zarówno w gospodarstwie domowym, jak i w profesjach , w których elementarną funkcję sprawują rutynowe działania (stolarz, szewc itd.). Podobnie jak zwyczaje ważne jest ponadto przyzwyczajenie, które powoduje, że człowiek robi najchętniej to, co już robił i co już umie. Takie zachowanie gospodarcze prowadzi do stereotypizacji myślenia i rutyny czynności.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...