Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Dychotomia pieniądza

Kiedy ceny są tak doskonale zmienne, że gospodarka zawsze znajduje się w harmonii, spełniona jest bardzo ważna zależność: zmienne nominalne i rzeczywiste nie oddziałują na siebie. Podaż pieniądza nie wpływa wtedy na zmienne rzeczywiste (PKB, bezrobocie równowagi, ceny względne, w tym faktyczny kurs walutowy). Podaż pieniądza wpływa wówczas proporcjonalnie (w stosunku jeden do jednego) na zmienne nominalne (tzn. te, które są denominowane w pieniądzu państwowym). Kiedy ceny dopasowują się błyskawicznie, gospodarka zawsze jest zharmonizowana. Stykamy się wtedy z tradycyjną dychotomią: niewiadomymi nominalne nie oddziałują na niewiadome rzeczywiste. Jedynie poziom techniki oraz gusta (konsumentów) mają wpływ na stronę faktyczną działalności gospodarczej. W szczególności na ilość produktu wpływają warunki określające zagregowaną podaż. Czynniki pieniężne, takie jak podaż pieniądza i formalne stopy procentowe, nie odgrywają jakiejkolwiek funkcji.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...