Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Drożeje gaz

Rząd się cieszył, że udało mu się wynegocjować niższe stawki za gaz z Rosji, a dla ludzi trafiają wiadomości o podwyżce gazu. Warto więc pilnować się i przykręcać „kurek” z gazem.

W PGNiG nie płaci się tylko za sam gaz, ale również co miesiąc naliczany jest abonament. Wszystko zależy od tego, do której grupy zostaniemy przydzieleni. Im zużycie gazu jest większe, tym grupa taryfowa jest wyższa. Ważne jest również to w jaki sposób sprawdzamy stan licznika. Można powiedzieć, że im wyższa grupa taryfowa to mniej płacimy za zużyty metr sześcienny. Tak więc osoby, które znajdą się w najwyższej grupie taryfowej może mieć zdecydowanie zawyżone składki.

Firma co roku weryfikuje ilość spalanego gazu i na tej podstawie przydziela osoby do odpowiedniej grupy taryfowej. Ciężko jest oszczędzać na niektórych rzeczach, takich jak np. gorąca kąpiel, czy też na ogrzewaniu w zimę. Jeśli jednak podejdzie się do tego z głową, to można zaoszczędzić nawet 25 procent.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...