Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Dokładny ZUS

1 stycznia 2015 roku wejdzie w życie nowa ustawa o kontroli chorobowego. Wejdzie ona z rocznym opóźnieniem, przez to, że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej miało opóźnienia w uchwalaniu stosownych przepisów, a przez to firmy nie są gotowe na zmiany.

Nowy system będzie się nazywał e-zwolnienie. Przepisy miały wejść w życie 1 stycznia 2014 roku. Jednak dopiero pod koniec listopada MPiPS przygotowało projekt tej ustawy. Aktualne prawo dotyczy sprawdzania zwolnień lekarskich, które trwają ponad 7 dni. Wprowadzenie nowej ustawy ma pozwalać na kontrolę krótszych zwolnień, które pojawiają się bardzo często. Zwolnienia będą trafiać do ZUS, potwierdzone podpisem lekarza.

Każde zwolnienie będzie musiało być wystawione w tym samym dniu. Jednak zwolnienia papierkowe też będą dostępne i dopuszczalne.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...