Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Dlaczego rynki różnią się od siebie?

Rynki są bardzo zróżnicowane. Najistotniejszym bodźcem są korzyści skali. Niekiedy średni koszt produkcji jednostki dobra dla każdej „rozsądnej” wielkości produkcji zmniejsza się w miarę jej wzrostu. W takiej gałęzi jest miejsce tylko dla jednego producenta. Gdyby producentów było wielu, każdy wytwarzałby mało, więc ponoszony przezeń koszt przeciętny szybko malałby przy wzroście produkcji. Nakłaniałoby to przedsiębiorców do zmniejszania ceny, aby pozyskać konsumentów od innych firm, co jest warunkiem zwiększenia ilości produkowanych dóbr. Spadek kosztów przeciętnych zwiększałby dochodowość całego toku produkcji. Na takim rynku wojny cenowe trwałyby dopóty, dopóki na placu boju nie pozostałoby tylko jedno przedsiębiorstwo. Kiedy zaś korzyści skali kończą się szybko, na rynku jest dość miejsca dla wielu firm. Każda z nich może wytwarzać ilość dobra zbliżoną do optimum technicznego. Oczywiście możliwe są także sytuacje pośrednie. Na rynku „mieści się” w takiej chwili kilku producentów i żaden z nich nie jest zmuszony produkować na stromo opadającej części krzywej kosztów przeciętnych.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...