Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Demograficzna katastrofa

W ostatnich latach mieliśmy urodzeniowy boom. Niestety socjologowie twierdzą, że ten okres już minął, a teraz zacznie się kryzys demograficzny.

W latach 2003-2004 było 370 tysięcy urodzeń, a w latach 2009-2010 już 410 tysięcy. Natomiast w tym roku liczba ta może się zatrzymać już na 360 tysiącach. Okazuje się, że roczniki z lat 70-80 postanowiły właśnie teraz realizować plany rozbudowywania rodzin. Niestety późniejsze roczniki są mniej liczne i dlatego liczba urodzeń będzie szła w dół. Oznacza to, że nasze emerytury będą mniejsze. Aktualnie na jednego emeryta pracuje 170 osób, a w 2050 roku będzie ich już tylko 99.

Rząd chciał wprowadzić pomysł, że dzieci będą dawać po 2 procent swoich miesięcznych zarobków na matkę i 2 na ojca. W ten sposób można zapewnić im większe emerytury. Niestety pomysł jest bezsensowny. W ten sposób rząd nie zachęci ludzi do rodzenia dzieci. Warto również wziąć pod uwagę jednak to, że nie wszyscy mogą mieć dzieci.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...