Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Czynniki przewagi konkurencyjnej na rynku usług bankowych

Generalnie wskazuje się na dwa podstawowe źródła kreowania wartości banku jako niezbędne elementy tworzenia ciągłej przewagi konkurencyjnej, tj. realizacja interesów akcjonariuszy i klientów. Natomiast „klamrą” spinającą te pojęcia jest zarządzanie rozwojem kwalifikacji i motywacji pracowników banku. W przypadku relacji z akcjonariuszami przesłanką istnienia trwałej pozycji konkurencyjnej jest otrzymywane w długim okresie dodatnich przepływów pieniężnych większych niż średni, koszt zgromadzonych przez bank kapitałów. Jeżeli bank jest najlepszy w kreowaniu wartości dla akcjonariuszy, to znaczy także, że jest również najefektywniejszy w realizacji strategii ekspansji rynkowej, ulepszania zarządzania ryzykiem i zarządzania kosztami czynności. Równie ważnym czynnikiem konstruowania stałej przewagi konkurencyjnej banku są stosunki z klientami we wskazanych segmentach, a szczególnie umiejętność banku budowania wartości dla klienta. Wskazuje się, że wartość dla klienta jest wynikiem oceny przez klienta relacji z bankiem w trzech podstawowych wymiarach, tj.: funkcjonalnym, emocjonalnym i prestiżowym.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...