Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości. www.credy.pl/chwilowki-bez-bik/

Czynniki przewagi konkurencyjnej na rynku usług bankowych

Generalnie wskazuje się na dwa podstawowe źródła kreowania wartości banku jako niezbędne elementy tworzenia ciągłej przewagi konkurencyjnej, tj. realizacja interesów akcjonariuszy i klientów. Natomiast „klamrą” spinającą te pojęcia jest zarządzanie rozwojem kwalifikacji i motywacji pracowników banku. W przypadku relacji z akcjonariuszami przesłanką istnienia trwałej pozycji konkurencyjnej jest otrzymywane w długim okresie dodatnich przepływów pieniężnych większych niż średni, koszt zgromadzonych przez bank kapitałów. Jeżeli bank jest najlepszy w kreowaniu wartości dla akcjonariuszy, to znaczy także, że jest również najefektywniejszy w realizacji strategii ekspansji rynkowej, ulepszania zarządzania ryzykiem i zarządzania kosztami czynności. Równie ważnym czynnikiem konstruowania stałej przewagi konkurencyjnej banku są stosunki z klientami we wskazanych segmentach, a szczególnie umiejętność banku budowania wartości dla klienta. Wskazuje się, że wartość dla klienta jest wynikiem oceny przez klienta relacji z bankiem w trzech podstawowych wymiarach, tj.: funkcjonalnym, emocjonalnym i prestiżowym.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...