Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Czas i produkcja w funkcji użyteczności gospodarstwa domowego

Źródłem użyteczności z konsumpcji nie są produkty nabywane na rynku, ponieważ przygotowanie ich do konsumpcji wymaga pracy w gospodarstwie domowym. Źródłem użyteczności z konsumpcji są dobra przetworzone w gospodarstwie domowym w „wewnętrznym procesie produkcyjnym”, w którym jako czynniki produkcji występują różne produkty rynkowe oraz czas potrzebny do wyprodukowania takich produktów konsumpcyjnych, które są bezpośrednim źródłem pożyteczności z konsumpcji. Produkcja gospodarstwa domowego nie opiera się jedynie na dopełnieniu czasu do zakupionych dóbr rynkowych. Może to być również produkcja nie różniąca się pod względem technologicznym od wytwarzania produktów rynkowych, np. uprawa warzyw w domowym ogrodzie, przygotowanie obiadu, utrzymanie domu w czystości. Czas, który gospodarstwo domowe poświęca na taką „produkcję”, jest przedmiotem selekcji ze względu na użyteczność z konsumpcji. W funkcji użyteczności domu należy zatem umieścić poszczególne końcowe „domowe” dobra użytkowe, które powstają w efekcie powiązania produktów użytkowych w danej ilości oraz czasu zużycia.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...