Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Coraz gorzej

Jak każdy to pewnie już zauważył, że z roku na rok Państwo ściąga z nas coraz większe podatki. W 2014 roku może się okazać, że kraj ściągnie z nas nawet o 200 milionów złoty więcej, niż w tym.

W latach 2009-2014 opodatkowanie PIT wzrosło o 4,6 miliardów złotych. Niecałe 4 miliardy (3,9) złoty jest efektem „zamrożenia” progów podatkowych oraz koszty uzyskania jej. Reszta kwoty to wynik wprowadzenia reform w tym roku dotyczącym ograniczenia możliwości korzystania z ulg podatkowych rodziny z jednym dzieckiem. W bieżącym roku również zmieniły się również możliwości odliczania ulg internetowych. Przez te lata duże korzyści dla sektora finansów publicznych miały rodziny z dziećmi. Rząd chce się nadal tego trzymać.

Najbardziej ucierpią na tym rodziny zamożne z jednym dzieckiem, ponieważ od tego roku wprowadzone zostały ograniczenia co do wykorzystania ulgi podatkowej na to dziecko. Co roku wszystkie rodziny, bez względu na ich stan majątkowy tracą około 0,7 procent od dochodu .

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...