Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Bitwa przedszkolna

Jeżeli ktoś chciał zapisać swoje dziecko do przedszkola to musiał się ostro wysilić. Niestety miejsc w placówkach było o wiele mniej, niż chętnych na nie. Ministerstwo edukacji chce to zmienić

Do tej pory pierwszeństwo w przyjęciach miały dzieci rodziców niepełnosprawnych, rodzin zastępczych oraz rodzica samotnie wychowującego. Teraz nastąpią zmiany. Najpierw będą przyjmowane dzieci niepełnosprawne lub z rodzin ubogich, wielodzietnych( przynajmniej troje dzieci) czy też posiadające niepełnosprawne rodzeństwo. Jednak wcześniejsze wytyczne będą brane pod uwagę. Rodziny ubogie to takie, w których przychód na jedną osobę nie jest większy niż 456 zł. Od stycznia płaca minimalna wynosić będzie 1257 złotych, tak więc rodziny w których pracuje oboje rodziców, nie będą mieć szans na wysłanie dziecka do przedszkola.

Ustawa nie do końca jest dobrze przygotowana. Przedszkola mają pomagać tym, którzy są aktywni na rynku, czyli pracują. Jeżeli oboje rodziców pracuje to dochód jest większy niż 456 zł. na osobę.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...