Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Bitwa cmentarna

W Sejmie pojawiły się dwa projekty nowelizacji na temat ustawy o cmentarzach. Pierwszy to projekt o spopielenie zwłok i ich rozsypanie, a drugi jest jego kontrpropozycją.

Poseł SLD Marek Balta złożył ten pierwszy projekt. Twierdzi bowiem, e ludzi, którzy chcą spopielić swoje zwłoki jest coraz więcej. Niestety rodziny, które chcą to zrobić dla zmarłego mogą zostać ukarane nawet do 5 tysięcy złoty, czy też pozbawienie na 30 dni wolności. U nas prochy można by było rozsypać tylko na cmentarzach lub nad morzem. W innych krajach jest to normalne, że prochy rozsypywane są np. na stadionach, czy nad morzem. Oprócz Polski nie można tego jeszcze robić w Szwecji i Niemczech. Nie pasuje to jednak biurom pogrzebowym i dlatego posłanka Krystyna Ozga z PSL dała swój projekt do Sejmu. Prezes PIP nie wyraża na to zgody, mówiąc, że nie jest to Chrześcijańskie, dodając że w ogrodzie pamięci jego prochy mogą być rzucone koło prochów np. Markomanów.

Taka polityka, to również jest biznes. PIP chce pokazać, że potrafi coś zrobić. Firmy pogrzebowe boją się natomiast spopielania, bo oznacza to dla nich straty finansowe.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...