Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Bankowość

Ważnym instrumentem przeznaczonym dla osób fizycznych, który idealną alternatywę dla długoterminowych form oszczędzania stanowi IKE. Jest to ogólnodostępna dostępna forma odkładania pieniędzy w obrębie III filaru unowocześnionego systemu emerytalnego. IKE jest sposobem oszczędzania pieniędzy na dodatkową emeryturę. Można ją założyć u profesjonalnego maklera, agencji ubezpieczeniowej lub funduszu inwestycyjnym oraz banku. Najistotniejszym atutem zachęcającym do rozmieszczenia środków w IKE jest zwolnienie od zobowiązania podatkowego od zdobywanych dochodów. Zyski z inwestycji tradycyjnie należy opodatkować, dlatego finansiści ustalili maksymalną kwotę, jaką może dostarczać na IKE. Limit ten obliczany jest na każdy rok kalendarzowy i zależy od wyliczanego poziomu przeciętnej pensji. Warto zastanowić się nad tą możliwością odkładania pieniędzy na starość.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...