Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Bankowość telefoniczna

Dostęp do operacji bankowych przez telefon stacjonarny jest jedną z najwcześniej wprowadzonych technik zdalnego porozumiewania się klienta z instytucją bankową. Pierwsze systemy bankowości telefonicznej pojawiły się na świecie już w latach 60. ubiegłego wieku W zakresie bankowości telefonicznej wyróżnia się dwa podstawowe systemy, tj. rozmowa z doradcą w centrum telefonicznym oraz serwis mechaniczny w ramach IVR. W pierwszym przypadku klient kontaktuje się z pracownikiem instytucji bankowej, dokonuje uwierzytelnienia poprzez podanie odpowiedniego hasła, a następnie zleca przeprowadzenie dyspozycji zarówno w zakresie transakcji aktywnych, jak i pasywnych. Serwisy mechaniczne w ramach bankowości telefonicznej pozwalają klientowi złożenie dyspozycji realizacji usług bankowych zarówno o charakterze pasywnym, jak i aktywnym bez nieodzownej rozmowy z pracownikiem banku. Uwzględniając zakres przeprowadzanych operacji dostęp możemy wyróżnić:
– pasywny – obejmujący przede wszystkim usługi informatyczne oraz usługi związane z zarządzaniem kanałami,
– aktywny – oznaczający zmianę salda na rachunku w wyniku określonej operacji.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...