Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości. naklejka doktorancka

Bankowość detaliczna

Termin „bankowość detaliczna” mimo coraz powszechniejszego stosowania w polskiej literaturze z zakresu bankowości, nie został jeszcze jednoznacznie wyjaśniony. Częściej spotykać można określenie „bank detaliczny” używane w odniesieniu do banków gromadzących depozyty gospodarstw domowych. Klasyczne definicje kładą również nacisk na pasywną stronę działalności banków detalicznych. Na obecnym etapie bankowości zaciera się granica pomiędzy bankami typowo detalicznymi a bankami zajmującymi się bankowością detaliczną jako elementem ich działalności. Najczęściej bankowość detaliczną nazwać można usługi bankowe dla klientów indywidualnych. Zmierzając do urozmaicania usług i osiągnięcia bardziej natężonej ilości źródeł przychodu banki detaliczne poszerzają asortyment produktów oferowanych przez banki i firmy parabankowe. W literaturze często jako klienta bankowości detalicznej wymienia się także MSP.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...