Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Bank hipoteczny

Bankowość hipoteczna jest działalnością banku polegającą na udzielaniu kredytów hipotecznych. Kredyt hipoteczny to taki kredyt, którego zabezpieczeniem jest hipoteka albo dług gruntowy. Najczęściej kredyt hipoteczny służy do finansowania zakupu nieruchomości lub inwestycji budowlanej, rzadziej do zamiany nieruchomości czy refundowania poniesionych wydatków na wspomniane wcześniej cele. Hipoteka nie koniecznie musi być ustawiana na kredytowanej posiadłości – przedmiot asekuracji może stanowić inna posiadłość. Biorąc pod uwagę istotę finansowania czasami dla kredytu hipotecznego używa się wymiennie „kredyt mieszkaniowy” albo kredyt „budowlano-mieszkaniowy”. Ale te pojęcia nie zawsze pokrywają się. Może zdarzać się więc i tak, że kredyt mieszkaniowy nie jest obciążony hipoteką. Usługi bankowości hipotecznej są realizowane przez banki hipoteczne, jako banki specjalistyczne, oraz mogą być realizowane przez banki uniwersalne. W tych ostatnich bowiem mogą zostać wydzielone struktury zajmujące się bankowością hipoteczną.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...