Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości. electro-Voice re510 - PASJA

Akcyza w górę

Sejm uchwalił ustawę okołobudżetową na przyszły 2014 rok. Wynika z niej, że wzrośnie cena akcyzy zarówno na alkohol, jak i na tytoń. Głosowało 452 posłów, 232 było za przyjęciem, a 220 było przeciwnych.

PSL zaproponował również, żeby zwiększyć cenę piwa o 10%. Oznaczało by to, że pół litra piwa będzie droższe o jakieś 6 groszy. Posłowie przekonywali, że te pieniądze pomogą zwiększyć przychody do rządowego programu przebudowy dróg lokalnych. Sejm nie przyjął tej propozycji. Jednak podniosą stawkę akcyzy o 5 procent na wyroby tytoniowe oraz o 15 procent na alkohol etylowy. Wynika z tego to, że średnio paczka papierosów zdrożeje o 1 złoty, natomiast pół litra wódki średnio o 2 złote.

Tak więc Państwo niby chce ograniczyć alkoholizm, czy też nałóg palaczy, a zarazem utrzymuje kraj z tych akcyz. Niestety jak ceny pójdą w górę, to może to się skończyć źle, zarówno dla całego kraju, jak i dla pojedynczych osób.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...