Zapraszamy
W sytuacjach codziennych tak naprawdę wychodzi to, jak mała jest nasza wiedza z zakresu ekonomii, finansów i szeroko rozumianej rachunkowości. Oczywiście nie chodzi tutaj o wybitne znajomości różnego rodzaju zagadnień i definicji, ale o podstawy, które ułatwią nam zdecydowanie życie codzienne i będą w stanie pomóc nam w podejmowaniu często bardzo istotnych dla nas decyzji. A to w banku, a to w urzędzie skarbowym, a to przy planowaniu domowego budżetu. Dlatego warto zaglądać na strony internetowe. Które rozprzestrzeniają i promują tego typu wiedzę przydatną w zasadzie na każdym kroku. Na tego typu stronach internetowych każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Zaś niektóre z pytań znajdą swoją odpowiedź wśród licznych porad i ekonomicznych ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem codziennym. Zapraszamy do polubienia naszej strony i odiwedzania jej codziennie gdyż cho chwila są jakies nowości.

Akcje

Akcjami nazywamy papiery wartościowe dokumentującymi bezterminowe lokaty majątku i wyrażają prawa akcjonariusza/właściciela akcji do majątku spółki akcyjnej. Są to prawa bezterminowe, gdyż lokat kapitałowych nie można wycofać ze spółki tak długo, jak długo kontynuuje ona swoją działalność. Można natomiast je odsprzedać na wtórnym rynku , jeżeli nie mają one ograniczeń przenoszenia praw własności przewidzianych w prawie lub statucie konkretnej spółki akcyjnej. Każda akcja jest dokumentem współwłasności do tej samej części czystego kapitału spółki. Kapitał wniesiony przez wszystkich akcjonariuszy nazywa się kapitałem zakładowym i jest równy iloczynowi liczby wycenionych akcji i wartości nominalnej jednej akcji, tak więc właściciel 2% akcji danej spółki jest właścicielem 2% jej aktywów netto. Akcja uprawnia jej posiadacza do otrzymania korzyści wówczas, kiedy działalność spółki przynosi zyski.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Nasza strona
Problem z rozliczeniem podatkowym? A może trzeba wypełnić jakieś zaświadczenie do urzędu? Nie bardzo wiesz jak rozmawiać z miłą panią w okienku skarbówki? Warto więc zebrać odpowiednie informacje z zakresu ekonomii czy finansów, aby znać takie podstawy. Wtedy nawet trudny i skomplikowany druczek do urzędu okaże się bułką z masłem. Podstawy z zakresu rachunkowości i finansów warto mieć, jak i nie należy na tym poprzestawać. Ekonomia może okazać się bowiem wyjątkową dziedziną nauki, która przy bliższym poznaniu może okazać się naprawdę interesująca, pociągająca i wciągająca. Dlatego warto czytać znajdujące się w Internecie ciekawostki z zakresu tej jakże wyjątkowej dziedziny, aby w ten sposób rozwijać się każdego dnia.
Sonda

Jakie masz konto?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...